Soğuk Oda Kapıları

Soğuk Oda Kapıları

 

 •   Soğuk hava deposu kapıları ısı yalıtımı için soğuk odalarda büyük önem taşır. Soğuk hava depolarında ısı kaybının en çok yaşandığı en riskli bölgedir. Soğuk hava depoları için bu kadar önem taşıdığından imalatının uzman eller tarafından yapılıp ısı köprüleri ve ısı yalıtımının oldukça iyi olması gerekmektedir. Standart ve özel imalat yapılabilmektedir. Kullanım amaçlarına göre farklı tiplerde soğuk oda kapısı mevcuttur.   

       Menteşeli soğuk oda kapıları Yüzeyleri panel yüzeyleriyle aynı veya istenilen farklı yüzey kaplaması ile üretilmektedir. Kapı kanadı ve kasası;  poliüretan dolgudur, ısı köprüleri mevcuttur, yükselen tip menteşelidir. Dışarıdan anahtarla kilitlenebilen ve içeriden kilitli ya da kilitsiz açılabilen acil çıkış kolu mevcuttur. Rezistanslı donmuş muhafaza ve şoklama odaları kapısı ile soğuk muhafaza odaları kapısı üretilmektedir. Rezistanslı kapılarda kullanılan ısıtıcı rezistans; 220 volt beslemeli ve ithaldir. Kapı kanadı üzerindeki EPDM malzemeden dayanıklı ve esnek contanın kasaya bastığı noktada özel kapaklı profil içerisine yerleştirilen rezistans kablosu daha sonra değiştirilmeye olanak sağlar.

       Kullanım yerine göre farklı eşik detayları ile üretim yapılmaktadır. İstenildiği durumlarda lastik süpürgeli veya eşikli olarak da üretilir. Kasa birleşim detayı duvar panelleriyle aynı tipte, panele montajlı yada duvara montajlı olarak yapılmaktadır.

     Sürgülü tip soğuk oda kapıları yüksek kalite ile üretilmektedir ve istenen boyutlarda yapılabilmektedir. Eloksallı Alüminyum Ray Sistemi içten açma kol sistemi ile kullanıcıya büyük avantajlar sağlar. Kapı tamamen açıldığında iç kol sistemi nedeni ile kapı kasası ile sıfır olur ve forklift çarpma ihtimalini minimuma indirir.
     Gerek zaman içerisinde aşınan parçaların değiştirilmesindeki kolaylığı gerekse kullanımdaki rahatlığı ile isteğinize cevap verecek kapıdır. Donmuş muhafaza kapılarında 24 volt ile çalışan rezistans teli kapının donarak yapışmasını önler.

Sürgülü Soğuk Oda Kapısı

 ( Normal ve Donmuş Muhafaza )

 • Elle kumandalı sürgülü kapılar
 • Fiberglas polyester saç veya saç kaplıdır.
 • Kapı yalıtım: 45 kg/m3 dansite poyuretan.
 • Kapı rayı: Eloksallı aliminyum.
 • Kasa saçı: Polyester saç veya paslanmaz.
 • Rezistans teli: 24V - 50Hz silikon.
 • Kollar: Polyamid kaplama.

Menteşeli Soğuk Oda kapısı

( Normal ve Donmuş Muhafaza )

  Monaraylı Soğuk Oda Kapısı

Çift Kanat menteşeli Bar Kapısı

 • Panele ve duvara monte edilebilir çift kanatlı her iki yönde 180 derece kanatları açılabilen ve gerektiginde daimi açik durabilen, 40 mm kanat kalınlığında, poliüretan dolgulu, pencereli veya penceresiz, servis geçislerinde, isletme geçislerinde kullanilan kapılardır.
 • Çift kanatlılar 200x250 cm net geçise kadar üretilmektedir.